MAŁGORZATA MIREK-CHMIELEWSKA

BADANIA I DOKUMENTACJA ARCHEOLOGICZNA

tel. 048 600 945 928

tel. 048 696 270 154

tel./fax: 048 (12) 658 78 85

Badania archeologiczne - Koszt - Kraków

W katalogu usług świadczonych przez firmę Mbm Archeo znajdują się również badania archeologiczne. Zgodnie z definicją, są to działania mające na celu odkrycie, rozpoznanie, udokumentowanie i zabezpieczenie zabytku archeologicznego.

O ich prowadzenie jesteśmy proszeni zazwyczaj wtedy, gdy działka, na której inwestor chce prowadzić prace, znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków, który może nakazać prowadzenie takich właśnie badań bądź ustanowienie nadzoru archeologicznego na budowie. Pragniemy podkreślić, że nadzór archeologiczny również wchodzi w skład naszej oferty.

Badania archeologiczne zawsze wiążą się z prowadzeniem prac wykopaliskowych, których rozmiar uzależniony jest od tego, z jakim zabytkiem mamy do czynienia. Niejednokrotnie okazuje się, że zakres prac będzie naprawdę szeroki, a przez to czasochłonny i szeroki. Dlatego każdy inwestor, który zostanie zobligowany do przeprowadzenia badań, musi się liczyć z możliwością opóźnień.

Najważniejsze informacje o badaniach archeologicznych

Oczywiście tempo wykonywania badań archeologicznych w dużej mierze zależy od doświadczenia i umiejętności prowadzącego je archeologa. W tej kwestii możesz całkowicie nam zaufać – Mbm Archeo posiada nie tylko rzetelną wiedzę, ale też praktykę, dzięki czemu prace przez nas prowadzone przebiegają szybko i sprawnie, nawet mimo sporych rozmiarów zabytku. Dokładamy wszelkich starań, by badania w minimalnym stopniu wpłynęły na harmonogram prac budowlano-remontowych.

Badania archeologiczne zaliczane są do kosztownych przedsięwzięć, jednak klienci naszej firmy mogą liczyć na korzystne stawki i niski koszt przeprowadzenia badań. Pragniemy też podkreślić, że istnieją możliwości uzyskania dofinansowania na przeprowadzenie takich badań. Mbm Archeo udziela informacji z tym związanych, jak również pomaga w formalnościach.

Posiadamy wszelkie niezbędne uprawnienia, by móc prowadzić badania archeologiczne, jak inne prace archeologiczne. Jeżeli badania takie nie będą wymagane, a konserwator zabytków nakaże tylko nadzór archeologiczny, również jesteśmy w stanie podjąć się takiego zlecenia.

Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów na temat naszej działalności, skontaktuj się z nami, a z chęcią udzielimy Ci wszelkich informacji.

Zapraszamy do współpracy!

Usługi archeologiczne | Nadzór archeologiczny Kraków | Sondażowe badania archeologiczneWnioski

O wydanie pozwolenia...

Ustawy

O ochronie zabytków i opiece nad zabytkami...

Informacje praktyczne

Nadzór archeologiczny wykonuje się, jeżeli...